Velká cena Bruntálu

Rekordy Velké ceny města Bruntálu

Velká cena města Bruntálu v plaveckém pětiboji je pořádána od roku 2006. V roce 2007 proběhl její II. ročník a v roce 2008 ročník třetí. V letech 2009 a 2010 nemohl být závod pořádán z důvodu rekontrukce a transformace plaveckého bazénu v Bruntále na wellness centrum. V roce 2011 proběhl IV. ročník a to již za účasti sice malého počtu plavců kategorie masters, ale zato velice kvalitního obsazení. Tohoto ročníku se zůčastnil např. úřadující mistr světa Rudolf Šmerda z PVK Brno a ženskou část zastupovala Dana Beňová z Ústí nad Labem a Pavlína Mrůzková z Brna.

Nutno uvést, že VC Bruntálu, byť se neustále vyvíjí, se řadí ke kvalitním závodům v rámci ČR a získává si svoji oblibu i mezi plavci kategorie masters. Jedná se snad o jediný závod v ČR, kde se na jednom kolbišti setkávají plavci všech věkových kategorií a nutno uvést, že mnohdy plavečtí veteráni řádně provětrají perka mladým plavcům.

Od roku 2012 nastala změna v rozpisu disciplín v tom, že  disciplína 200 PZ a byla nahrazena kraší stovkou. Zda to byl správný krok nám ukáží reakce ze stran zúčastněných klubů a hodnocení ze strany plavecké veřejnosti. Věříme však, že tato změna bude ku prospěchu věci a zkvalitnění závodu.

V. ročník závodu se setkal s kladnou odezvou jak odborné, tak laické veřejnosti. Novinkou byl přímý přenos závodu vysílaného na internetu. Ke zkvalitnění závodu svojí účastí přispěli špičkoví plavci z Ruska Vladislav Bragin, Anton Zaykov a Evgeni Ryzhov – všichni z Moskvy.  Tento závod by se však nemohl konat bez přispění sponsorů, kterým je tak nutno poděkovat.

Sponzoři