Soustředění

SOUSTŘEDĚNÍ ŠTÚROVO

2017 – zprávy

Čtvrtek 24.8.2017 – první krizový den:

Hezké poledne z dnes již poměrně horkého Štúrova. Čtvrtek ráno byl dnem krizovým , děti už ráno trochu hůře vstávali, ale poprali se s tím statečně. Dokonce i malý Adam nemluvil a to je už co říct. Menším jsme ubrali jedno kolo v z ranního běhání. Trénink byl po čerstvém napuštění bazénu také náročný, voda byla hodně teplá až horká. Po snídani jsme strávili dopolední program na písku a teď jsme dorazili na chatky. Většina dětí se šla vykoupat, protože u některých se vyskytlo větší množství písku ze hry konzervy a psi. V půl jedné vyrážíme na oběd, dnes frankfurtská polévka a jako druhé dle výběru někdo kuřízek a někteří smažený květák a brambor. Úrazy žádné, jen malé kolize při hrách v písku jako přislápnutý palec malého Adama, trochu zalehnutá Bětka, v klidu: „Nic jim není“. Jen téměř všechna děvčata včetně mé velké maličkosti trpí bolavými a vysušenými rty. Nejhůře je na tom Bětka, kdy ty její krásné smyslné rty má už dost bolavé a popraskané. Mažeme pravidelně B-panthenem. Včerejší kašel Lucky zcela zmizel , záda Evži jsou už lepší, ale pro změnu se objevilo klíště, ale také se to zvládlo. Zdravíme do Bruntálu i Krnova.

večerní pokračování

Hlásíme se po večerním tréninku. Odpoledne jsme měli ve znamení her na travnaté ploše za chatkama . Pro zahřátí jsme si zahráli obměněnou židličkovanou s trochou cvičení, pak hra na čísla a poznávání svých kamarádů podle hlasů za účasti trenérů. Bylo to úsměvné kdy jsme na závěr soutěžili v trenérském sektoru kdo zná naše svěřence nejlépe. Nevím proč, ale u Prochazků je pořád populární místo a já jsem prohrála pouze o jednu modelku Sofii, protože ji má problém uhodnout každý. Vítězem byl samozřejmě trenér Evžen s nepoznaním Jirky Haltmara. Dnes už dobrou noc.

Středa 23.8.2017 – další tréninkový den:

Den třetí a my jsme již na ranním tréninku, právě je 14 stupňů a krásně nám svítí sluníčko. Tímto Vás všechny zdravíme. Ještě ve zkratce ke včerejšímu dni, bylo by to totiž na dlouho a já tolik času nemám, protože dnes po snídani jsme se s dětmi dohodli navštívit maďarské trhy. Tak tedy včerejší postřehy, které mi dosti významně poškodili mou bránici.

1. Zavedli jsme novou úřední řeč a tím je Česko- Slovenská ruština (begali)

2. Při karetních hrách věčně druhé místo Romana Procházky za jeho vlastní mámou (hodně emotivní záležitost)

3. A poslední záležitost při hodnocení dne a přípravě na další náš Kuba zkratku SCM , kdy na ni nemohl vzpomenout, všechny přesvědčoval, že začíná na samohlásku E a trvalo dost dlouho než jsme přišli na to,co má na mysli (pořád tvrdil, že to začíná na ES) . Prostě bránicový masakr. 😀 : D 😀

Odpolední pokračování:

Ahojte všichni, píšu Vám opět pár zážitků z dnešního dne. Pravě máme odpolední klidový režim. Vaše ratolesti odpočívají a někteří i tvrdě spí. Po ranním tréninku jsem se vydali do maďarské Ostrihomi na místní trhy Štúrovským vláčkem. Odjeli jsme v 10 hodin od Hotelu Vadaš , po příjezdu jsme navštívili zmiňované místní tržiště a pak malebné Ostrihomské náměstíčko. Někteří něco málo nakoupili, někteří byli obezřetní vůči svým finančním prostředkům. Po návratu v poledních hodinách na nás čekal opět chutný oběd od Arpáda. K obědu byl kuřecí vývar a vepřový guláš s těstovinami. Zahuštění bylo škrobem, mohl tedy i Honzík, který měl bezlepkové těstoviny. Starají se tady o něj moc hezky i polévku mu donesli spešl. Dnes odpoledne je v plánu naše oblíbená Zumba, pak mohou děti dovádět v místních bazénech. Fungujeme zde bez úrazů a nemocí až na mírný noční kašel Lucky , zalehlé ucho Káji a bolesti zad našeho hlavního trenéra a pilota Evži. Nemějte obavy , my se ně postaráme. 😀Večer se pokusím o pár řádků.  Za všechny Iva

Večerní pokračování:

Máme po večerním tréninku ve Hvězdě, bazén nám dnes vypustili. Odpoledne bohužel Zumba odpadla z důvodu pouhých 25 stupňů, kdy pro Štúrováky je zima. Děcka dostala volno, ale s bojovou hrou zvanou Kolíček. Účelem této hry bylo umístit kolíček na jakékoliv místo svého soupeře aniž by o tom věděl. Do oběhu byl dán jeden a jako první ho nafasoval Péťa Hanke . Musel se ho zabavit a každý další když zjistil, že ho má někde na svém oblečení či batohu. Hra byla ukončena v půl osmé večer a poraženou byla Bětka Blažková. Cílem této hry bylo pobavit se což se podařilo, protože v začátku byl slibem poraženému splnit úkol a to nikdo samozřejmě nechtěl. Ovšem závěr byl opačný a Bětka získala malou odměnu. Ze Štúrova přejeme dobrou noc

Úterý 22.8.2017 – první ostrý tréninkový den:

Krásné slunné dopoledne ze Štúrova přejeme rodičům a všem příznivcům našeho klubu. Máme za sebou první ranní trénink na dlouhém bazénu, který byl pro mnohé jedna velká neznámá, ale všichni to zvládli na jedničku a bez jakýchkoliv problémů. Po té následovala snídaně v bistru Riminy u našeho dlouholetého hostitele Arpáda. Snídaně byla jako vždy formou švédských stolů. Náš nejmenší a nejupovídanější člen výpravy Adámek Petráš dokonce nemluvil a snídal jak se patří na správného sportovce, koukáte mamko a taťko co?Velký uspěch měly mléčné nápoje Snickers, Bounty a Twix. Plánem dnešního dne je právě probíhající kruhový trénink na travnaté ploše za chatkami. Na půl jedné máme domluven oběd, který bude snad všem po chuti. Budeme mít vývar a kuřecí plátek s bramborem. Pak bude následovat odpolední klid, po odpočinku navštívíme místní platanovou pěší zónu s návštěvou místní směnárny, neboť Bětka Blažková si musí vyměnit tvrdou měnu😀, ostatní využijí zřejmě nákup místní výborné zmrzliny. Po návratu proběhnou kolektivní hry, no a závěr dne bude tvořit pro všechny jistě oblíbená špagetová večeře a večerní trénink. Všechny Vaše ratolesti jsou bez úrazu, bez truchlení a hlavně poslušní a všechny Vás zdravíme. Další zpravodajství bude opět zítra.

Dnes ještě výjimečné zpravodajství. Musím se podělit o zážitek. Při východu z areálu Vadaš na plánovanou vycházku do města si trochu Security vystřelili z našich velkých plavců, kteří ráno vyběhli v rámci tréninku z areálu a nešly jim karty při zpětném vstupu. Odpoledne tudíž neměli kartičky protočené na výstup a tito pánové začali svou maďarštinou, dělali, že nerozumí. V tu chvíli se ujal Jirka Haltmar vysvětlování zvláštní řeči, o které si myslel, že to je slovenština. A komunikace že ráno my begali pány odzbrojila a najednou jim slovensky sdělili podte tuna a ukázali na bránu. 🙂🙂 🙂 A Vy co mě znáte si dokážete představit můj smích.

Pondělí 21.8.2017 – průběh cesty a stav po zdárném přistání:

Večer proběhl v duchu tréninku ve Hvězdě, neboť bazén byl dnes vypuštěn. Před samotným plaveckým tréninkem proběhlo protahování, které mnohé děti bolelo, ale všichni to zvládli. V deset večer Vaše ratolesti poslušně zalehli a nyní spokojeně spinkají. Přejeme všem dobrou noc.

Tak hlásíme , že jsme úspěšně na místě. Kartičky i klíče jsou již vyřízeny a rozdány. Jen ještě čekáme na trenéra pilota ,který ještě zajišťuje plavecké dráhy. Po té se ihned zabydlíme a já se Sárou a Evženem pojedeme zajistit pitný režim a hygienické potřeby. Všichni jsou v pořádku a hlavně zatím plni energie. Všechny Vás zdravíme.

Tak to vypadá, že výprava do Štúrova je na místě. Právě byla na účtu zablokována částka odpovídající doplatku za ubytování.

Hlásíme , že při dodržení bezpečnostní přestávky pilota Evžena jedeme celkem pomalou jízdou z důvodu hustého pondělního provozu a máme to nějakých 60 km na místo činu. Ještě jsme také zastavovali při jedné nevolnosti. Tentokrát to bylo z dámského osazenstva. Kája Peňázová potřebovala trochu čerstvého vzduchu. Ale jsme všichni OK a přihlásíme se po vyřízení všech formalit a ubytování. Zatím ze slunného Slovenska zdraví za všechny Iva

Zdravíme rodiče z cesty, právě jsme na hraničním přechodu mezi CZ a SK na Strání. Cesta probíhá v klidu až na jednu mimořádnou zastávku z důvodu nevolnosti Marka Lešnika. Ale zvládli jsme to a vše je již v pořádku.

Sponzoři